Sincan İmplant Diş Tedavisi | Sincan İmplant Fiyatları - Diş Hekimi Ankara : Aysun İĞNELİ Diş Kliniği Sincan

İçeriğe git
Sincan İMPLANT Tedavisi
Sincan İmplant Diş Tedavisi

İmplant Diş; kaybedilmiş dişlerin tekrar yerine konabilmesi için en güzel tedavidir.

Hiç bir tedavi, orijinal dişin yerini tutamaz, ancak implant diş tedavisi bu performansı sağlayabilecek "en yakın" diş tedavisidir.

Sincan İmplant Tedavisi arayışında olan hastalarımızı, Sincan implant diş uygulamaları konusunda bilgilendirmek için hazırladığımız bu sayfada, İmplant Tedavisi Nedir? konusunda anlattığımız bilgiler ışığında açıklamalarımızı sürdüreceğiz.

İmplant Hangi Parçalardan Oluşur?Dental implant konusunu detaylarıyla işlediğimiz sayfamızda anlattığımız üzere; bir implant 3 ana parçadan oluşur. Detayları için tıklayınız :
Sincan İmplant Tedavisi
Sincan İmplant Tedavisi ne amaca hizmet eder?
Bir diş implantının temel görevi, yerini dolduracağı dişin fonksiyonunu mümkün olduğunca gerçeğine yakın taklit edebilmektir. Ancak bu görevlerinden sadece biridir. Asıl görevi kadar olmasa da, implant tedavisi arayışı içinde bize başvuran sincan implant diş hastalarımızın bize en çok danıştığı konuların başında; İmplant diş estetik olur mu? Dışarıdan bakıldığında implant anlaşılır mı? soruları gelmektedir.Layığı ile yapılan bir implant dişi, ağzın içinde bizzat muayene etmeden tespit etmek neredeyse imkansızdır. Zira implant diş demek aslında çene kemiğinin içerisine cerrahi olarak gömülen implant vidası üzerine oluşturulan diş yapısı demektir. Yani diş implantının kök kısmı zaten dışarıdan görülebilme imkanı olan bir şey değildir. İmplantın üst yapısının anlaşılabilmesi ise porselen kaplama veya tercihe göre zirkon uygulama ile yapılan diş başlığının oluşturulma tekniği ile ilişkilidir. Normal estetik standartlar gözetilerek yapılmış bir implant diş kaplamasının dışarıdan gözle ayırd edilebilmesinin yegane yolu, ağız içerisinde varlığını sürdüren doğal dişlerle birbirine uyumsuz bir renk tonunda veya farklı bir şekilde yapılmış olmasıdır.İmplant tedavisinin ana amacı; başta implant tedavisi uygulanan hastanın, akabinde de diğer insanların gözüne hoş gelecek estetik diş implantı oluşturmak olduğundan; kaliteli implant tedavisi gerçekleştirmek için yola çıkan bir iyi bir diş hekimi, mutlaka bu detayları göz önünde bulunduracaktır.

Sincan İmplant Tedavisi arayışında olan diş kaybı yaşamış veya mevcut dişleri hâla varlığını sürdürse de oluşan patolojiler nedeniyle sağlıklı çiğneme fonksiyonunu kaybetmiş hastalarımız için hararetle önerebileceğimiz ilk konu diş implant tedavisinin başarısı ve bir implant dişin ömrü'nü etkileyecek hususlarda önem arzeden konuları yazarken vurguladığımız üzere doktor-implant-hasta üçlüsü arasındaki uyuma dikkat etmeleridir.

İyi bir implant tedavisinin ilk şartı, implant tedavisi ihtiyacı olan hastanın güvendiği diş hekimi tarafından doğru bir şekilde bilgilendirilerek kendisi için en uygun implant türünün seçimini yapmasıdır. Zira pek çok çeşitte farklı tiplerde ve farklı markalarda implant, geniş fiyat aralıklarında diş implantları bulunur. (implant fiyatları bilgisi için tıklayınız) Dental implantlar hakkında yeterli bilgisi olmayan bir kişinin, diş hekiminin yardımı olmadan kendi çabası ile öğrenebileceğinden çok daha fazla ayrıntı barındıran diş implantı seçimi konunun sadece bir yönünü oluşturur.Sincan İmplant Cerrahisi hastalarımızın göz önünde bulundurması gereken ikinci önemli husus, diş implantı yapacak hekimin bu konudaki tecrübesidir. İmplant cerrahisi demek, bir kişininin hayatının geri kalanı boyunca çene kemiğinde taşıyacağı titanyum metalinden üretilmiş bir parçanın kalıcı olarak yerleştirilmesi demektir. Kişinin kendi vücudu üzerinde böyle bir müdahale yapacak implant cerrahisi uygulayıcısı diş hekimini seçerken, mutlaka gerekli tecrübeye sahip ve bu konuda kendini daha önce defalarca kanıtlamış liyakatta bir hekimi tercih etmesi çok önemlidir. Bu konudaki sorularınız için bize iletişim linkimiz üzerinden ulaşarak aklınıza  takılan her şeyi danışabilirsiniz.

Sincan İmplant Kliniği seçmeden önce, implant tedavisi ile ilgili her şeyi en ince ayrıntısı ile yazıdığımız ANKARA İMPLANT TEDAVİSİ sayfamızı mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Sincan İmplant Fiyatları
Sincan İmplant  Fiyatları Ankara İmplant Fiyatları bilgisini verdiğimiz sayfamızdaki implant diş ücretleri ile aynıdır. Ankara İmplant Tedavisi ücretlerini yazdığımız üzere, bir implant diş tedavisnin ücretini belirleyen şey, sadece implant vidası fiyatı değildir. Her hasta için, implant tedavisi uygulaması sırasında yapılması gereken farklı ek cerrahi müdahaleler mevcuttur.


Sincan İmplant Tedavisi Ücretleri ile ilgili olarak, bizim ilk planda size sunabileceğimiz tek değişmez bilgi, implant vidası fiyatlarıdır. İmplant vidaları, Dental İmplant Tedavisi sayfamızda ayrıntıları ile açıkladığımız üzere öncelikle Yerli implant markası veya Yabancı İmplant Markası meşeili olması duruman göre farklılık göstermektedir. Her implant markasının da, kendi içerisinde farklı tipte ve farklı kalitelerde üretilmiş implant modelleri bulunmaktadır. Yapılacak implant tedavisinin ilk maliyetini, bu vidalardan hangisinin seçildiğine göre değişecek implant vidası fiyatı belirlemektedir.Sincan İmplant Fiyatı belirlenmesinde diğer temel nokta, vidanın cerrahi implantasyonu öncesinde gerekebilecek ekstra tıbbi girişimler olup olmaması durumudur. Örneğin; bir implant tedavisinin planlanması aşamasında mutlaka öncelikle yapılması gereken çene tomografisi uygulamasında tespit edilebilecek çene kemiği kalınlığının ve yapısının implant yapmaya uygun olmaması durumu var ise, kemik grefti uygulaması ya da sinüs lift operasyonu gerekebilir. Bu girişimler aynı zamanda implant tedavisinin nihayete erdirilebilmesi için geçmesi gereken bekleme süresini de uzatan işlemlerdir. Daha detaylı bir şekilde bilgi edinmek isterseniz, implant tedavisi süreci başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Sincan İmplant Fiyatları konusunda diğer bir belirleyici husus; implant tedavisinde implantın ağız içerisindeki çiğneme yüzeyini oluşturacak protez diş başlığının materyalidir. Porselen diş kaplaması kullanılması ile oluşacak implant tedavisi maliyeti ile, zirkon diş kaplaması kullanılması durumunda ortaya çıkacak implant tedavisi ücreti ayrıdır. Zirkon kaplama, porselen kaplamaya göre çok daha farklı özellikler barındıran, daha hafif ancak basınç durumlarında kırılmaya karşı çok daha dirayetli bir materyalden oluşmaktadır. Porselen implant üst yapısı da ennihayetinde uzun yıllardır kullanılan ve geçen zaman içerisinde kalitesini kanıtlamış bir materyalden üretilmektedir. Ancak zirkon taç yapı (crown) diş implant protezi son yıllarda gittikçe daha popüler olmuştur. Bizim kişisel tecrübemiz, bir implantın ömrünü belirleyen temel etkenler arasında üst yapısının kalitesinin oldukça önem arzettiği yönündedir.
Sincan Ucuz İmplant - Sincan Kaliteli İmplant


Sincan Ucuz İmplant arayışında olan hasta sayımız son yıllarda oldukça artmıştır. Ancak İmplant Diş Tedavisi Pahalı mı? yazımızda detaylıca anlattığımız üzere; Ucuz İmplant Tedavisi dental implantolojinin ihtiyaç duyduğu yüksek teknolojik gereksinimler, implant cerrahisini hakkıyla uygulayabilecek cerrahi müdahale yetilerine sahip bir diş hekiminin bu işi yapabilmek için kat etmesi gereken aşamaların oluşturduğu zorlu süreçlerin zaman ve  ekonomik maliyetinin yüksekliği gibi sebeplerle mümkün olamamaktadır. Diş İmplantı uygulaması insan vücudu üzerinde yapılan bir operasyonu gerektirir ve her tıbbi operasyonda olduğu gibi bu cerrahi uygulamada da çeşitli riskler mevcuttur. (Bakınız : İmplant uygulamasındaki riskler konulu yazımız.) İmplant yapmak için yola çıkan ve diş tedavisi hizmetleri sunan ekibin çalışanları, bu konuda maksimum verimliliğe ulaşmak için harcadıkları yıllar boyunca edindikleri tecrübelerden şu güzide atasözünün ne anlama geldiğine defalarca şahitlik etmişlerdir : "Ucuz etin yahnisi yavan olur". Gerçekten de, bir araba yedek parçasına gösterilen özenin insanın kendi vücudunda yıllarca taşıyacağı bir materyale bazen gösterilmiyor olabilmesi hayretlik uyandırıcıdır.

Yukarıdaki serzenişlerdeki varılmak istenen asıl amaç şudur : İmplantın Ucuz veya Pahalı olmasından çok daha önemli bir konu vardır. O da kullanılacak İmplantın Kaliteli olmasıdır.Sincan Kaliteli İmplant seçimi peşinde olan hastalarımızın; Kaliteli bir implantın özellikleri? ve  Diş İmplantı Seçiminde Önemli Olan Ayrıntılar? konulu yazılarımızı mavi renkli linkleri üzerlerine tıklayarak Dental İmplant Nedir? konulu sayfamız üzerinden okumasını tavsiye ederiz. Titanyumdan yapılmış ve dolayısı ile titanyumun hücresel düzlemde kemik doku füzyonunu sağlamaya müsait doğal yapısından istifade eden dizayna sahip implant vidası seçimi kaliteli bir implant tercihinde ilk kriterlerdendir. İmplant vidasının fiziksel formu da diğer bir kalite kriteridir ki, zaten vücudumuzda doğal olarak bulunan dişlerimizin kendi köklerinin şekilleri implant vidası mucitlerine de bu konuda önayak olmuş, Amerika'yı yeniden keşfetmelerine gerek kalmadan var olan maksimal verimlilikte formasyon olan konik yapıyı mühendislik dizaynlarının odak noktası yapmalarını sağlamıştır. Böylelikle kemik içerisinde çiğneme esnasındaki yüksek ağız içi basınçlarını implant vidasına ileten süreçlerden minimal etkilenerek vücut ile yaptıkları organik bağlantılarını kolayca kaybetmemeleri sağlanmıştır.

Diğer bir kaliteli implant belirleyicisi özellik, implant vidası ile implant çiğneme yüzeyi olan zirkon kaplama kısmını bağlayan ara yapının (abutment) mekaniğidir. İmplant teknolojisinin geliştirildiği yıllar boyunca çeşitli formasyonlardan geçerek evrimleşen bu kısmın özellikleri, ancak bağlantı özelliklerinin özel durumlarda kolay manipülasyona müsait olması sayesinde istenilen ve aranılan şartları sağlayabilir. Bu sebeple kaliteli implant ancak tüm bu konularda yeterli klinik deneylerinin yapılması ertesinde piyasaya sürülen uzun süreli ARGE aşamalarından başarıyla geçmeyi becermiş, kendini kanıtlamış implant demektir.

İmplant seçiminde ilk planda düşünülmesi gereken şeylerden bir diğeri de; kullanılan implantı üreten şirketin implantı yapan hekim ve kurum üzerinden verdiği "implant garantisi" dir. İmplant gibi vücuda cerrahi olarak yerleştirilen bir aparatta bir "garanti" yani %100 başarı gibi bir kriter tabi ki olamaz ama zaten garanti denilerek kastedilen şey bu değildir. Tüm tıbbi girişimlerde olduğu gibi, implant cerrahisinde de belirli bir başarı ve başarısızlık oranı söz konusudur. Dünyanın en iyi implantı ile dünyanın en iyi hekimi, dünyanın en uygun hastasında implant operasyonu yapsa da, istatistiksel olarak anlamlı derecede belirli bir oranda başarı ve/veya başarısızlık meydana gelecektir. Burada hedeflenen şeyin %100 başarı olduğunu iddia edenler sizi yanıltmak isteyen kişilerdir. Asıl hedeflenen şey, doğal/normal olarak başarısız olunabilecek ufak yüzde içerisinde kalan hastaların madur edilmemesidir! Yani, bir kişinin implantı tabiri caiz ise "tutmamış"ken, implant üreticisi firma, bu durumda yeni bir implant tedarik ederek, tekrar ücretsiz olarak bu implantın hastaya uygulanmasını garanti ediyor mudur? Bizim garantiden kastımız budur. Biz bir hekim olarak ahlaki sorumluluğumuz gereği, başladığımız işi ek ücret vs.. gibi şeyleri asla talep etmeden bitirmek için elimizden geleni yaparken, eğer implant firması bir kere sattığı implantın arkasında durarak, olası olumsuz gelişmelerde implantın yenilenmesi garantisini vermiyor ise, o firma ile çalışmamak ve o implant firmasının ürettiği implantları kullanmamak gereklidir.  

Sincan İmplant Diş Tedavisi ile ilgili sormak isteyebileceğiniz ek hususlar için, Ankara Diş Kliniği Sincan Diş Hekimi Aysun İĞNELİ iletişim bilgileri bulunan sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz. Ankara İmplant Diş Tedavisi Fiyatları hakkında Ankara Diş Tedavisi Fiyatları sayfamızdan bilgi edinebilirsiniz.

ile
konusunda sormak isteyebileceğiniz ek hususlarda veya
bizzat bizden bilgi alabilirsiniz.
"SİNCAN DİŞ DOKTORU Sitesindeki bilgiler destek amaçlıdır. Diş Hekimi'nin hastasını diş hekimliği hastalıklarını teşhis için muayenesinin ve diş tedavileri uygulamalarının yerine geçmez ! "
İçeriğe dön